Akvarel s Jitkou - pomůcky, recenze

Na asijskou notu potřetí: Kuretake ink

Ačkoli produkty  japonské značky Kuretake jsou na našem trhu už delší dobu (barvy Gansai Tambi), teprve v posledních měsících se k nám dostává širší škála jejich výrobků. Vyzkoušet můžete vedle vodových barev také popisovače, linery, štětce atd. Dneska bych vám ráda něco pověděla o tuších, které se mi od značky Kuretake osvědčily a můžu vám je s klidným svědomím doporučit.

Tuš nemusí být jen černá

Jestli máte rádi třpyt, získají si vás tuše s příměsí micy ve zlatých a stříbrných odstínech.


Osobně používám krásnou, sytě černou tuš  Kuretake ZIG Cartoonist Black Ink, která je rychleschnoucí a po uschnutí i voděodolná. Nenechte se zmást anglickým označením „ink“.
Používám ji na kresbu, kaligrafii i malbu. Je vhodná ke klasickým perkům, nedá se použít do plnicích per. Při použití se štětcem se tuš krásně rozpije, pokud pracujete na mokrém podkladu.

Při psaní perkem dostanete krásně sytou černou.

Kuretake Vermillion Ink

Kuretake má v nabídce i barevné inkousty/ tuše. Mám ráda hlavně báječný odstín Vermillion. Barvy se dají v pohodě ředit, stejně jako třeba akvarelové barvy. Z jedné lahvičky tak získáte ředěním širokou škálu různě sytých odstínů. Běžně  je používám i ve směsích s akvarelem, tady je například v kombinaci s mistrovskými barvami Bílé noci.
Pro mě je fajn i balení v plastové lahvičce se širokým dnem. Kdo někdy rozlil nebo rozbil lahvičku s inkoustem nebo tuší, ten chápe :).
(Pozn.: Všechny výrobky jsem si sama zakoupila a jde o nezávislé hodnocení, které odráží mou zkušenost a názor.)