Setkávání s tvořivostí

Setkávání – Aneta Adamčíková, Biorythme

Dnešní povídání bude voňavé a bylinkové, plné vzácných vůní a cenných olejů. Moc si vážím toho,
že moje pozvání přijala Aneta, která stojí za značkou Biorythme.

S Anet jsem se poprvé osobně setkala na Fler Offline v roce 2017, kde mě oslovila s nabídkou spolupráce. Tady nás můžete dokonce obě vidět na videu 🙂

Biorythme – vášeň, kvůli které Aneta vystudovala chemii

Biorythme je pravdivá přírodní, rostlinná a certifikovaná kosmetika, ve které nenajdete téměř žádnou živočišnou složku (jedinou výjimkou je včelí vosk). Tyhle lahůdky ručně od začátku do konce v malé české dílně vyrábějí dvě sestry, Aneta a Jenny.

Anet je hlavou celého projektu a je opravdu odbornicí na slovo vzatou. Její láska k přírodní kosmetice jí dovedla k tomu, že absolvovala VŠCHT a stala se inženýrkou chemie. Všechny produkty, které Biorythme nabízí, vymyslela, vyzkoušela a roky vylepšovala.

Co pro tebe znamená kreativita?

Kreativita pro mě je, když uvidím ve věcech a situacích něco „za nimi“: vidím třeba hezkou přírodní scenérii nebo naopak úplně obyčejnou reklamu na plakátu a probudí to ve mně pocit, obraz, polozapomenutý zážitek… a ten si v hlavě předělám na něco svého, nového. 

Anet, vím, že miluješ akvarel, byla jsi taky
u mně na kurzu…

Je to tak. Akvarel je srdcovka. Když jsem před lety vymýšlela první grafiky pro výrobky Biorythme, tak jsem ani pořádně nevěděla, jak se tato technika jmenuje – ale přesně jsem věděla, co na etiketách bude: malované, trochu rozpité kytičky. Až pak jsem zjistila, jak se tato technika jmenuje – akvarel :). A s ním je úzce spjat celý design naší značky.  (Na fotce vidíte obrázek, co si u mně na kurzu Anet sama namalovala.)

akvarel, co si namalovala Aneta

Jsi určitě hodně vytížená prací pro Biorythme, máš čas ještě na nějaké jiné tvoření?

Nemaluji, ale tvořím každý den – buď vymýšlím grafiky pro naše výrobky nebo sociální sítě anebo pracuji fyzicky: to když vytvářím nové receptury výrobků nebo „vařím“ naše stávající v dílně. 

Anet, vím o tobě, že cvičíš jógu, chceš o ní něco čtenářům napsat? Nebo doporučíš nějakou zajímavou knihu?

Moc ráda se věnuji józe. Začala cvičit jako fyzické odreagování v době, kdy jsem začínala podnikat. V průběhu let jsem v ní objevila hloubku, která přesahuje obyčejné protažení: za to, co mi jóga otevřela, jsem moc vděčná.

Další oblíbenou aktivitou je čtení knih, hlavně české beletrie – mezi knížky, které jsem naposledy četla, patří třeba Němci, Kocovina šumavského léta nebo po letech znovu Medúza. Mojí nejoblíbenější knihou je ale určitě Tichá dohoda od E. Kazana. 

ilustrace pro Biorythme


Anet, moc děkuji za rozhovor.

A protože Anet ze skromnosti nezmínila relativně čerstvou novinku mezi skvělými produkty Biorythme, udělám to za ni. Aneta roky ladila recepturu na přírodní deodoranty bez sody (a samozřejmě bez hliníku). V současné době má Biorythme v nabídce dokonce tři bezsodé deodoranty a já mám velkou radost z toho, že jsem jí mohla poskytnout motivy na etikety deodorantu V lese.