Akvarel s Jitkou - pomůcky, recenze,  Akvarel s Jitkou - výroba barev

Ručně vyrobené akvarely Jitka Zajíčková

Vlastnoručně vyrobené akvarely byly vždycky můj sen. Možná jste četli tenhle článek, kde o tom píšu. Chtělo to čas, trochu studia a experimentů a tradá! S radostí vám představuji moje vlastnoručně vyrobené akvarely, zatím pod značkou Jitka Zajíčková, ale třeba vymyslím i nějaký jiný název. Časem.

ultramarín, ručně vyráběný akvarel

Proč ručně vyrobené akvarely?

Všechno souvisí se vším: ráda vařím ze základních surovin. A maluju. Akvarelem hlavně! Za těch 18 let, co se motám kolem akvarelu, jsem vyzkoušela pěknou řádku barev od různých výrobců a rozličné kvality.

Skládala jsem  si barvy do palety, tak, aby mi co nejlépe vyhovovaly. Malovala jsem se širokou, nebo naopak omezenou škálou barev. Zjistila, jak se které pigmenty chovají, a začala si s nimi hrát.

paleta naplněná ručně vyráběným akvarelem

Nejdřív jsem si jen chtěla doplnit paletu, kterou používám při malbě ve studiu.

pánvička s akvarelem

Pak začala experimentovat s plněním pánviček (to jsou ty hranaté mističky, ve kterých se k vám akvarelové barvy dostanou).

akvarely Jitka Zajíčková v pánvičkách

A tady máte výsledek: mnou vlastnoručně vyrobené akvarelové barvy v pánvičkách,  v barevné škále, kterou ráda používám. Každou barvu v paletě jsem umíchala, tradičním ručním postupem připravila a naplnila do pánviček. 

Protože mám ráda krásné věci a malé kostičky akvarelových barev mi vždycky připomínaly bonbónky, moje akvarely dostanete zabalené v krásné plechové krabičce.

akvarely v krabičce

Všechny barvy jsou vyrobeny z kvalitních pigmentů, recepturu jsem vyladila tak, aby barvy krásně fungovaly na papíře. Barvy jsou hodně syté, proto v každém balení najdete ručně malovaný vzorník, který vám pomůže v orientaci.

Každý odstín ladím individuálně, podle vlastností pigmentů. Jednotlivé várky barev se tak můžou maličko lišit.

Původně jsem myslela, že akvarely představím už koncem listopady, ale protože  akvarely v pánvičkách potřebují svůj čas k tomu, aby získaly kondici, ve které jsou schopné přepravy, musela jsem prozatím prodloužit dodací dobu na 4 týdny. 

Nečekejte prosím, žádnou masovou výrobu, spíš promyšlené a vymazlené sady. První sadu jsem nazvala Botanická – je to proto, že tyhle odstíny se krásně hodí pro malbu květin.

Akvarelové barvy najdete na e-shopu