Dámská jízda Český rozhlas rozhovor Jitka Zajíčková
Hostem Českého rozhlasu

Český rozhlas, Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou

Při malování si často pouštím audioknihy, nebo poslouchám Český rozhlas. Ani ve snu by mě nenapadlo, že budu jednou hostem v pořadu Dámská jízda pro Český rozhlas České Budějovice!

Na začátek musím přiznat, že jsem si audio rozhovor úplně neuměla představit! Přece jenom, moje profese je hlavně vizuální! Točí se kolem barev a obrázků, kurzů a kreativity vůbec.

Byla to výzva!

I když jsem už trošku zvyklá na vystupování v televizi, nebo poskytování rozhovorů pro noviny a časopisy, tohle bylo něco úplně nového. Mohla jsem se prezentovat jen hlasem a nebylo jak se „schovat“ za obrázky, nebo návod k malování.

Vděčně jsem vzpomínala na přednášky a cvičení z rétoriky na vysoké a snažila jsem se hlavně o to, abych „nedrmolila“. Mojí úchylkou, jak v psaném, tak i mluveném, projevu, jsou složitější souvětí,
s množstvím vložených vedlejších vět. Jak moc se mi povedlo se jich vyvarovat, můžete posoudit sami 🙂

Jitka Zajíčková Dámská jízda Český rozhlas

Hlavně mluvit pomalu a artikulovat!

Protože jsme kurz točily bezprostředně po dvou odučených kurzech, byla jsem už trochu vymluvená. Neměla jsem už takový „drajv“ a udržet pomalejší tempo řeči mi nedělalo větší problém. V podstatě jsem nahodila svou „lektorskou modulaci“ hlasu.

Mgr. Jitka Zajíčková rozhovor pro český rozhlas

O čem je rozhovor v pořadu Dámská jízda?

S Mirkou Nezvalovou jsme povídaly o mojí cestě ke tvoření. O tom, co pro mě kreativita znamená, a proč jsem si vybrala akvarel. Některé otázky mě i lehce pobavily. Třeba ta, co mi dělá radost! No hádejte, co jsem asi odpověděla?

Akvarel zvládne každý, tvrdí malířka a lektorka Jitka Zajíčková

Dopředu jsem vůbec netušila, o čem bude rozhovor pro pořad Dámská jízda. Mirka Nezvalová je velice profesionální a celý rozhovor se mnou se jí podařilo vést v klidném a přátelském duchu. Za to jí moc děkuji!

Rozhovor vyšel 2. 3. 2022.

Poslechnout si ho můžete buď přímo na stránkách Českého rozhlasu (po omezenou dobu), nebo na některé ze stánek, věnovaných podcastům.

Odkaz níže směřuje na stránku České podcasty.