starý blog od r. 2009

¡HOLA! México

Konečně to mohu zveřejnit, výstava, která se chystala více než rok ve spolupráci s La Universidad de Ciencias y Artes de Chiapas, se za čtrnáct dnů uskuteční!  Moc děkuji přátelům v Mexiku za všechnu práci kolem, bez nich by to vůbec nešlo!
Součástí vernisáže bude houslový recitál Tomáše Vejvody a jeho studentů. K vidění budou akvarely Simony Vejvodové a moje, výstavu doplní enkaustiky Evy Břečkové.
Jsem docela dost zvědavá, jak se bude výstava líbit, přeci jen, jsou tam naladěni na výraznější barevnost. 
Simona, která v Tuxtle studuje umění, vystavuje hlavně akvarely labutí. Věděli jste, že v Mexiku labutě neznají? 🙂 Moc mě potěšilo, že kurátoři byli nadšeni hlavně akvarelem „Nahlédnu“, který je oslovil barevností, stylizací i tématem. Dostal se i na plakát k výstavě.

„Nahlédnu“ jsem původně malovala jako soutěžní příspěvek na kreativní portál Fler.cz, téma soutěže bylo „Za barevnou cikánskou duší“. Odchýlila jsem tedy od své oblíbené – lehce tlumené – barevnosti a pohrála si s texturami, patinou i plátkovým zlatem.  „Nahlédnu“ bude na výstavě vystaveno v originále, na ručním bavlněném akvarelovém papíře.

Nahlédnu...

Nahlédnu...

Na výstavě bude také k vidění „Kolibřík z planiny Nazca“ a další tisky mých akvarelů.

Kolibřík z planiny Nazca

Kolibřík z planiny Nazca

Kdybyste tou dobou měli cestu do Tuxtly Gutiérrez, hlavního města státu Chiapas, srdečně vás zvu. 🙂