Akvarel s Jitkou - výzva 2020

Akvarel s Jitkou – výzva 2020

Na kurzech se mně často ptáte, kde brát inspiraci k malování na doma. Pomoct vám může třeba tahle AKVARELOVÁ VÝZVA 2020.

Nebojte, nebudu si na vás vymýšlet nic moc složitého. Chci, aby se mohli zapojit úplně všichni, co se jim líbí akvarel.

Výzva probíhá na instagramu. Protože ale příspěvky sdílím i na facebooku, najdete ji i tam pod #akvarelsjitkou_vyzva2020

Co vás čeká?

Postupovat budeme krok za krokem.
Výsledkem bude 10 obrázků. Protože jsem realista, a vím, že času nikdo nemáme nazbyt, na každý obrázek bude čas celý týden.

Provedu vás základními technikami, vyzkoušíte si míchání barev, práci do mokrého i do suchého.

ZAČÍNÁME 1. 2., přidat se ale můžete kdykoli.

Témata budu vypisovat postupně.

Jak se do výzvy zapojit?

  • Jednoduše! Stejně jako moje Kurzy na doma, i akvarelová výzva 2020 je otevřená pro každého a můžete se jí účastnit kdekoli.
  • Stačí, když svůj obrázek označíte na instagramu #akvarelsjitkou_vyzva2020.
  • Abych příspěvek snadno našla, označte mě prosím přímo v příspěvku – kliknutím na fotkuoznačit lidi@akvarelsjitkou (galerie prací z kurzů, vznikne nám tak pěkná virtuální galerie) a/nebo @jitkazajickova (můj profil).

Co získám?

Deset obrázků, které vám vyzdobí domov nebo alespoň skicák! 🙂 Určitě bude bezva užít si malování a přitom se vzájemně inspirovat. Třeba v sobě objevíte ukrytý talent, nebo rozvinete stávající koníček.

výzva 2020

Zpětná vazba – využijte výzvu 2020 na maximum!

Všechny vaše práce budu nárazově prohlížet a sem tam nějakou i ohodnotím, okomentuji, pochválím, co se povedlo a doporučím, co případně zlepšit. Jestli nebudete mít zájem o tuhle zpětnou vazbu, nic se neděje.

Kdo bude mít zájem o zpětnou vazbu, stačí, když napíše k fotce na instagramu do popisku kontrola @jitkazajickova. Jen tak váš příspěvek uvidím a budu moci reagovat.

Co budete potřebovat, aby vás akvarelová výzva 2020 bavila?

Nejlíp se vám bude malovat s opravdovými akvarelovými barvami. Ty jsou pěkně syté a pracovat se vám s nimi bude parádně. Jestli máte ale doma jenom vodovky, klidně začněte malovat s nimi. Trošku bych varovala před anilinkami. Jsou sice krásně syté, ale vyžadují určitou opatrnost při ředění. Někdy jsou až moc řvavé. S výběrem barev vám může pomoct tenhle článek.

Papíry – jestli to jenom trošku jde, pořiďte si něco lepšího, než jen obyčejnou čtvrtku. Formát A4 je ideální. Dobrou zkušenost mám z papíry zn. Canson – studentský, nebo Montval, zkusit můžete Koh-i-noor Pop Aquarell, český umělecký karton Design of Art – Afrodita, Diskobolos…

Štětce – stačit vám budou 2 nebo tři. Jeden větší a dva menší na detaily.

Všechny pomůcky najdete pěkně nachystané v hotových balíčcích na kurzy.

Kdybyste chtěli vyzkoušet něco extra, můžete zkusit moje ručně vyráběné akvarely.

Těším se už teď na vaše obrázky!
xxx Jitka