Hostem v České televizi

Malování květinových motivů v České televizi

Jsem moc ráda, že jsem mohla alespoň ve velmi zkrácené podobě předvést kousek z nádherné akvarelové techniky pořadu Sama doma. Pozvání jsem dostala na 24. 6. 2020.

Do studia jsem si s sebou vzala své oblíbené pomůcky. Měla jsem totiž malovat v přímém přenosu, po celou dobu vysílání.

Byla to pro mě moc zajímavá zkušenost, včetně setkání se zajímavými hosty (Miro Žbirka třeba :))

Čím jsem v Sama doma malovala?

V bílé malé krabičce mám naskládané akvarely Umton. Je to česká značka s dlouhou tradicí. Někdo je moc rád nemá, ale já na ně nedám dopustit! Malá plechová krabička je ideální na cesty . Vozím si je s sebou už dlouhé roky. V ateliéru používám velkou sadu ve dřevě.

V druhé krabičce jsou akvarely Renesans v pánvičkách. Bez problému můžete obě značky (i jakékoli jiné) mezi sebou míchat.

Poslední dobou dávám čím dál více přednost syntetickým štětcům. V televizi jsem měla syntetické štětce Pebeo a Renesans. Tyhle Pebeo štětce s fialovou rukojetí jsou překvapivě velmi dobré, s obrovskou výdrží. Vyzkoušet si je můžete i na kurzech v ateliéru.

Papíry jsem použila od značky Canson, vystavený skicák je český Bobo blok.

Malování květinových motivů

Malování květin je velmi tradiční disciplína a akvarel je pro tohle téma ideální technikou. Ve zrychleném rychlokurzu jsem ukázala malbu levandule.

Až do samotného vysílání jsem netušila, co konkrétně budu malovat. Všechno byla čistá improvizace, včetně přípravy názorné pomůcky :).

Snažila jsem se vypíchnout to nejdůležitější, co je pro malbu stylizovaných květinových motivů potřeba a upozornit na nejčastější chyby. Snad to všechno mělo hlavu a patu.

Samostatné vstupy najdete zde.

Vstup č. 1

Vstup č. 2

Mile mě překvapilo, jak moc prostoru jsem v televizi dostala. Na pozadí pořadu mě můžete sledovat po celou dobu vysílání.

Většinu originálů, co jste mohli vidět ve studiu, můžete mít jako tisky nebo přáníčka.

Chcete se naučit květiny malovat i vy?